top of page

מרוקו

ג'יפים - 12 ימים

Jeep2-04.png

תאריכים קרובים

13/11/18

22/10/18

22/09/18

יום 1 | מת"א לקזבלנקה

icons_Adventours-08.png

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לקזבלנקה, דרך עצירת ביניים באחת הערים באירופה. לאחר הנחיתה ניסע באוטובוס לכיוון העיר רבאט. 

האתר הראשון שלנו במרוקו יהיה לא אחר במסגד חסן השני השוכן על רצועת חוף הים. לאחר הסיור פנינו מועדות צפונה לעיר בראט שם נתמקם במלון, נתארגן, נתייפף ונצא לארוחת ערב רומנטית, נסיים את הארוחה ונצא לסיור לילי רגלי בעיר.

יום 2 | הערים המלכותיות של מרוקו

נקום לבוקר חדש ונצא לסיור בעיר קזבלנקה, האתר הראשון שנבקר בו יהיה ארמון המלך המפורסם במרוקו, מבצר הודייה המרשים ביופיו. 

 

איך אפשר שלא לפתוח את הטיול התה מרוקאי? נהנה מהנוף הצופה אל הנהר עם כוסות תה ומטעמים מרוקאים. נמשיך את הסיור שלנו בנסיעה אל עבר יער מעמורה, המוכר בעצי השעם הגדולים במרוקו, בדרכנו נפגוש את מוכרי פטריות הכמהין היקרות. 

 

בשעות אחה״צ נגיע אל העיר מקנס, אחת מארבעת הערים המלכותיות של מרוקו, והחמישית בגודלה. נסייר בין בעלי המלאכה בשוק הצבעוני של מקנס. משם נמשיך אל עבר היער פס, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. 

יום 3 | העיר פס ושער החיילים

נתעורר לארוחת בוקר מרוקאית ומפנקת בבית המלון, ואת היום נקדיש כל כולו לעיר פס. נטייל ונסייר בסמטאות העיר, ניסע לבית הקברות הממוקם לצד ארמון המלך

בהמשך ניכנס דרך שער באב ג׳לוד הנקרא גם שער החייל אל תוך העיר העתיקה של פס, נצפה בתרבות מרוקאית של בעלי המלאכה והאומנות העתיקה של צביעת עורות, ריקוע .הנחושת

איך אפשר להיות במרוקו בלי להסתובב בשווקי עשירי התרבות של המרוקאים? אז ניכנס אל תוך שוק הבורסקאים. ואת היום נסיים בתצפית מרהיבה בנוף השקיעה. הלינה תיהיה .בעיר פס במלון מרוקאי אותנטי ומפנק

יום 4 | רכס האטלס ובני מלאל

נתעורר לבוקר אחרון בעיר פס, נאכל ארוחת בוקר וניפרד לשלום מהמארחים המקסימים שלנו. נצא עם הג׳יפים ונחצה את רכס האטלם התיכון.

 

בדרכנו ניסע לבקר את קופי המקוק ביער הארזים ונעצור להפסקת קפה בעיירה הלבנה והמושלגת ״איפראן״. מהקפה והמאפה נמשיך ונחצה את המישורים הגבוהים של האטלס החוצה את כל צפון אפריקה. 

 

נרד מהרכס אל תוך עמק מלאל ונגיע לאזור החקלאי והפורה ביותר במרוקו. את הלילה נבלה בעיירה בני מלאל שם נאכל ארוחת ערב יחדיו בבית המלון.

יום 5 | אגם בין אל ווידאן 

נצא בבוקר לפגוש את הצוות המקומי וניסע עם הג׳יפים ליום מסע מדהים ברכס האטלס המרהיב. בדרכנו ניסע לאורכו של אגם אל ווידאן, נבקר בשוק ברברי מקומי ונמשיך בעלייתנו אל עבר ההרים. 

בשעות אחה״צ נגיע לתצפית אשר צופה לעבר אגמי אמילשיל הצלולים ומשם בנסיעה קצרצרה נגיע לבית הארחה מקומי שם נלון ונאכל ארוחת ערב.

נתכנס כולנו בשעות הערב לשמוע את סיפורו המרתק של הכפר ואת הסיפור על פסטיבל השידוכים המתרחש כל שנה. 

יום 6 | טיזי וואנו וקניון הדאדס

נפתח את הבוקר בסיור רגלי בבתי הכפר הציוריים, משם נצא עם הג׳יפים לנסיעת אקסטרים לאורך הנחלים הזורמים לצד כפר אגדל. נמשיך את נסיעת השטח המרהיבה בלב רכס האטלס.

את הרי ה״טיזי וואנו״ נחצה אל עבר נוף מדהים ועוצר נשימה, משם נרד לכיוון הקניון הדאדס, קניון צר ועמוק המאופיין בנוף מדברי קסום עם צמחייה ירוקה ומטעי דקלים גבוהים. 

נסיים את היום המטורף הזה בטיול רגלי קצרצר במימי הנחל וניסע למלוננו בכפר דאדס הקטן ואינטימי אשר מוקף בבוסתנים.

 

יום 7 | מדבר סהרה

נשכים מוקדם עם השחר לטיול רגלי ורגוע בבוסתנים הפזורים סביב כפרנו. נעלה על הג׳יפים ונתחיל בנסיעה אל עבר ג׳בל סהרו- הרכס האחרון לפני הדיונות הענקיות של מדבר סהרה, גובהו הוא 2500 מטר מעל פני המים והוא מאופיין בשל התצורות הבזלתיות שלו. 

בדרך נעצור בכפר קטן אשר מייצרים בו מוצרים מיוחדת מעץ הערער. מהכפר נטפס במעלה ההר לתצפית מטורפת. נעבור בדרך בכפר נוקוב ובנהר הדרע ונסיים בעיר זגורה הממוקמת בחלקו הצפוני של מדבר סהרה.

את הלילה נעביר בעיירה זגורה במלון מדהים עם נוף מדברי.

יום 8 | הדיונות של מדבר סהרה

בוקר של שטח מדברי, נצא לטיול עם הג׳יפ ונעבור בנתיב של הפריז-דקר.

נאכל ארוחת בוקר ונעבור בכפר מחמיד, ונצא לנסיעת שטח בלתי נשכחת במדבר סהרה.

בדרך נפגוש את בני השבט הטוראג, מפגש אותנטי עם נוודים במדבר, נעצור ב״אום אל ערג״ ונתכבד במלוא המטעמים המרוקאים מהמקומיים.

 

בשעות הצהריים נגיע אל המאהל הטוארגי ולדיונות מרהיבות ביופיין הצהבהב והמדברי. נסיים את היום המדהים הזה בטיול רגלי בדיונות וצפייה בשקיעה מהדיונה הגדולה ביותר.

את הלילה נעביר במאהל הטוראגי המקומי. 

 

יום 9 | מדבר סהרה ועיר הסרטים

אחרי שצפינו בערב בשקיעה, נקום בבוקר לזריחה מרהיבה ביופיה של מדבר סהרה האגדי. נאכל ארוחת בוקר מרעננת כולם יחד ונפרד מהדיונות. נתחיל בנסיעה אל מישורי ימת מלח יבשה- איריקי- מישורים רחבי ידיים שם נהנה מנהיגה מהירה ומהנה.

ארוחת הצהריים תיהיה ב״פום זאגוויד״ שהוא השער למדבר וממנו נמשיך לעיר הסרטים- וורזאזאת, שם גם נלון את הלילה הבא שלנו. עיר צבעונית יפייפיה בה הוקמו אולפנים הוליוודים ששימשו לצילומי סרטים מפורסמים.

יום 10 | חזרה למרקש וג׳מע אל פנה

נפתח את הבוקר שלנו כרגיל בארוחת בוקר עשירה ומזינה. נצא לבקר בקסבת עיט בן חדו- כפר מבוצר המוכרז כאתר מורשת לאומי במרוקו. האתר הוכרז גם כן כאתר שימור עולמי של אונסק״ו והוא שמור בצורה יוצאת דופן ומדהימה. 

נמשיך את מסענו בדרכים יפיפיות ונעצור בכפר קטן ולבן בו נמצא קברו של קדוש מקומי. מהכפר נמשיך בנסיעה אל הבירה מרקש וניפרד מהג׳יפים שלנו.

נתמקם במלון ונתארגן ליציאה, בילוי ערב מיוחד במינו בג׳מע אל פנה- הכיכר הססגונית של העיר. 

יום 11 | סיור במרקש

לפני שנעזוב את מרוקו המדהימה, טיול בעיר הבירה הוא חובה, לכן את היום הבא נקדיש כולו לעיר מרקש. נבקר בגני מנרה, מסגד הכותוביה ורובע היהודי.

נסייר בדוכני השוק הגדול, מעבדי העורות. משם נמשיך אל כיכר ג׳מעת אל פנה, הכיכר הססגונית של העיר, נאכל מדוכני מזון, נצפה במרקידי נחשים ועוד.

את ארוחת הערב נאכל במסעדה מרוקאית מקומית. 

יום 12 | פרידה ממרקש וחזרה לישראל

נתעורר לבוקר האחרון במרוקו, נאכל ארוחת בוקר ונצא באוטובוס לעבר שדה התעופה במרקש, שם נחזור ארצה בטיסת קונקשיין באירופה.

 

להרשמה >

bottom of page